HFturbo.pl Serwis turbosprężarek Pabianice.
Logo HFturbo.pl

Dlaczego HFturbo?

Dlaczego ceny naprawionych turbosprężarek na portalach aukcyjnych są niższe?

Wiele firm zaniża ceny regeneracji turbosprężarek. Jak to działa?

Jest wiele firm, które skupują używane turbosprężarki i korzystają z części z demontażu.  Dzięki takiej praktyce można zakupić na serwisach aukcyjnych regenerowane turbosprężarki w bardziej korzystnych cenach.  Każdy planujący, lub zmuszony do naprawy turbosprężarki, powinien odpowiedzieć sobie na pytanie. Czy chce wydać kilkaset złotych mniej na turbosprężarkę złożoną z używanych elementów? Jest wiele sposobów naprawy poszczególnych elementów Turbosprężarek metodami ślusarskimi - żeby było taniej. Ceny naprawionych w ten sposób turbosprężarek, często osiągają ceny zbliżone do kosztu samych nowych części. Gdzie jest zysk firmy regenerującej tanio? Odpowiedź jest dość prosta - w używanych, lub naprawianych częściach. Naprawy wykonane przy użyciu podzespołów, które nie przeszły kontroli jakości mogą być tańsze, ale czy są to właściwe wykonane naprawy? Nie stać nas na to. Gwarantujemy jakość.


Dlaczego za „TANIĄ” regenerację zapłacisz 2 razy?

Przykład klienta, który kupił turbosprężarkę na serwisie aukcyjnym.
Tulejowana obudowa łożysk.

Wypadła wprasowana podczas taniej naprawy tuleja. Turbosprężarka działa w bardzo dużym zakresie temperatur (-30 - +kilkaset 0C)  Wprasowana tuleja może być z innego żeliwa... co wtedy? - Jak się rozgrzeje może wypaść! Uszkodzenie turbosprężarki gwarantowane.


Tulejowany talerzyk.

To jest element, który jest odpowiedzialny za szczelność turbosprężarki po stronie kompresora. Pracuje w dużym zakresie temperatur. Precyzja wykonania tego elementu jest dość istotna.

Aby zobrazować do końca sytuację - poniżej jest zdjęcie wałka wymątowanego z tej właśnie turbosprężarki - brak śladów zanieczyszczonego oleju, czy braku smarowania... Co było przyczyną jej uszkodzenia? Proszę sobie samemu odpowiedzieć czy warto "tanio", czy może drożej, ale prawidłowo...


Z wyżej wymienionych powodów do naprawy używamy wyłącznie nowych, sprawdzonych podzespołów renomowanych marek.
czy tanio znaczy dobrze? Nie!
tania naprawa nie popłaca
przykładowe uszkodzenie turbosprężarki

Doświadczenie

Naprawiamy turbosprężarki od 2009 roku. Samo posiadanie wszystkich urządzeń do naprawy konkretnych typów turbosprężarek nie gwarantuje właściwej naprawy, gdyż ilość niuansów jest znacząca i można popełnić wiele błędów - liczy się doświadczenie i precyzja.


Po naprawie zwracamy wymienione części - wiesz za co zapłacisz.


To ważne, by móc ocenić stan części i wyciągnąć wnioski.


Preferujemy naprawę Twojej turbosprężarki, nie wymianę na inną - dlaczego?


Po rozmontowaniu turbosprężarki można w pewnym stopniu zweryfikować co było przyczyną awarii. Pozwala to w większości przypadków zareagować, by  uniknąć powtórnej awarii. Należy mieć świadomość, że turbosprężarka nie psuje się zazwyczaj  bez przyczyny. Wyeliminowanie niesprawności któregoś z elementów wpływających na pracę turbosprężarki jest kluczowym elementem naprawy Twojego samochodu.


Jakość naprawy


Ogromnie ważne w procesie naprawy turbosprężarki jest jej wyważenie, oraz ustawienie parametrów. Posiadamy odpowiednie maszyny i wiedzę, by proces ten został wykonany z największą dokładnością. Bez specjalistycznych maszyn nie da się właściwie naprawić turbosprężarki. Naprawiamy turbosprężarki z nastawnikami elektrycznymi.


Jakość Części - Części wykonane z powiednich materiałów.


Części zamienne do turbosprężarek, dostępne na rynku, są różnej jakości i mają różne ceny. W HF turbo, używamy części ze sprawdzonych źródeł i pewnej jakości.  Najczęściej używamy markowych produktów firm Melett, KODE, Jrone.

Jakość części zależy od materiałów użytych do produkcji i kontroli jakości producenta. Nie używamy części używanych, lub niewiadomego pochodzenia.       Tańsze części, to zazwyczaj te, które nie przeszły rygorystycznych kontroli jakości producenta i są sprzedawane poza oficjalnym obiegiem wiodących firm. Nie korzystamy z nich.
Dlaczego w internecie bywa taniej?

Proces naprawy

Po dostarczeniu Turbiny do naszej firmy, jest ona rozmontowywana. Poszczególne elementy są poddawane procesom mycia ultradźwiękowego, szkiełkowania by oczyścić elementy.

Oceniamy stan poszczególnych elementów turbosprężarki, tak by móc poinformować klienta co było prawdopodobną przyczyną awarii. Wymieniamy zużyte części, dokonujemy wstępnego wyważenia układu wirującego.


Po zmontowaniu turbosprężarki na nowych częściach, dokonujemy ostatecznego doważenia wirników Turbosprężarki.


W trakcie doważania turbina jest podłączona do systemu olejowego, który gwarantuje sprawdzenie szczelności olejowej. Tu nasza turbina jest poddawana warunkom takim jak podczas pracy w samochodzie.


Następnie ustawiane są przepływy turbosprężarki, by po zamontowaniu działała prawidłowo w samochodzie.


Do każdej turbiny dołączamy Kartę gwarancyjną, oraz instrukcję montażu.


Po oględzinach uszkodzonych części sugerujemy czynności , które należy koniecznie wykonać, by nasza praca, a Państwa pieniądze nie poszły na marne. (konsultacja z Państwem, lub mechanikiem)


Na zakupioną lub zregenerowaną Turbinę otrzymujecie Państwo pisemną 12-miesięczną gwarancję bez limitu kilometrów


Tak jak w każdej firmie regenerującej, oraz sprzedającej nowe turbosprężarki, warunkiem gwarancji jest usunięcie przyczyny awarii!! Prosimy zapoznać się z działem „przyczyny awarii” Ta ma zazwyczaj początek w silniku. np: niesprawna pompa oleju, zaniedbania w procesach eksploatacyjnych - czyli zaniedbanie wymiany oleju i filtrów, Uszkodzony elektrozawór, mechanizm VNT, zawór sterujący, często naprawa braku mocy domowymi sposobami, które kończą się uszkodzeniem TB

© Jazz  Jakub Nowak 2020

OK

Ta strona używa plików cookies.